Instructor
Dr. Fulya Sormaz Öğüt

Lisans; Anadolu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyal Anabilim Dalı, yüksek lisans; Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Anabilim Dalı ve doktorasını Maltepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Anabilim Dalı'nda tamamlanmıştır. Lisans ve yüksek lisans araştırma tezlerini, Edebiyat Sosyolojisi ve Çocukluk Sosyolojisi alanında yapmıştır. Doktora tezini ise yaklaşık iki yıl süren araştırma ve uygulama çalışmalarını harmanlayarak Topluluklar İçin Felsefe (P4C) alanında "Felsefi Düşünmenin Önemi-Çocuklar İçin Felsefe" adlı çalışmasıyla tamamlamıştır.

Çeşitli eğitim kurumlarında Rehberlik ve Felsefe Grubu Öğretmenliği yaptıktan sonra 2013'te Empatika Çocuk Doğa, Sanat, Bilim ve Felsefe Atölyesi'ni kurmuştur. Çocuklar ve Topluluklar İçin Felsefe (P4C) yöntemiyle yine aynı yıl tanışır; o yıldan beri P4C alanında kuramsal ve uygulama çalışmaları yapmaya devam etmiştir. 2017'de kurum ismi Empatika Kişisel Gelişim Merkezi olarak değiştirilmiş; hem çocuklar hem yetişkinler için danışmanlık ve kişisel gelişim atölyeleri sunan bir merkez haline getirilmiştir.

Yaklaşık 10 yıldır hem çocuklar hem yetişkinler için P4C atölyeleri ve Yaratıcı Yazarlık programlarını yürütmekte, yetişkinlere de P4C eğitmen eğitimleri vermektedir.

Şiirleri ve yazıları çeşitli dergilerde yayınlanmıştır. "Çocukluk, Oyun ve Oyuncak: Sosyo-kültürel Bir Analiz" adlı kitabın yazarıdır.

Verdiği Eğitimler

(20 Yorum)

Çocuklar İçin Felsefe (P4C) Eğitmen Eğitimi

  • 96 Saat
  • Uzaktan, Online ve Canlı Dersler

Öncelikle Çocuklar İçin Felsefe yönteminin temelini oluşturan ve temel amaçlarından biri olan felsefi düşünme nedir?

Öğrenmeye Hazır Mısın?

Güçlü kadromuz, bilgi ve deneyimlerimiz ile hazırlanan sertifika programlarıyla iş dünyasında hep bir adım önde ol!Formu Doldurun, Sizi Arayalım