15 Mayıs 1998’de Trabzon’da doğdu. İlköğretim ve ortaöğretim eğitimlerini doğduğu memleket olan Trabzon’da tamamlayan Ali Bertay SOLAK, 2016 yılında Başkent Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünü tam burslu şekilde kazandı ve üniversitede öğrenim görmek amacıyla Ankara’ya gitti. Ortaöğretim zamanında ilgi duymaya başladığı yazılım alanında Ankara’da kendini daha da geliştirmeye fırsat bulan Ali Bertay SOLAK, burada finansal teknolojiler, yapay zeka ve blokzinciri teknolojileriyle ilgilenmeye başladı. 

Donanımhaber’de yaklaşık 1,5 yıl kripto para ve blokzinciri editörü olarak çalışan Ali Bertay SOLAK’ın bu sektöre ilgisi daha da arttı. Ali Bertay SOLAK, Vakıfbank’ın 2019 yılında düzenlediği Hack To The Future Fintech Hackathon’unda Alperen KANIK ile birlikte geliştirdikleri Sanal Alışveriş Nakiti (SAN) projesiyle ilk somut fintech projesini ortaya çıkarmış oldu. 

2021 yılının Ocak ayında Başkent Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünden mezun olan Ali Bertay SOLAK, yine Alperen KANIK ile beraber Analiz Kripto ve Kripto Para Haberleri‘i kurdu. Yapay zeka ve blokzinciri teknolojilerinin özel sektöre uyarlanması konusunda çalışmalar yapıyor.

Verdiği Eğitimler

(3 Yorum)

Kripto Para ve Blockchain Uygulamaları Eğitimi

  • 45 Saat
  • Uzaktan, Online ve Canlı Dersler

Bu eğitimin amacı, gelecekteki teknolojilere meraklı olanlar, geleceğe hazırlık yapmak isteyenler, Kripto Para piyasalarına meraklı olanlar ve Blockchain Sistemleri ile ilgilenen insanlar için Bitcoin’in arkasında yatan felsefeye hakim olmaktır.

(8 Yorum)

Kripto Paralarda Teknik ve Temel Analiz Eğitimi

  • 80 Saat
  • Uzaktan, Online ve Canlı Dersler

Kripto Paralarda Teknik ve Temel Analizi hakkında bilgi edinmek ve bu teknolojilerin uygulama alanlarını öğrenmek isteyen kursiyerlerimiz için hazırlanmıştır. Teknik analiz eğitimim ile grafikleri yorumlayacak, yükselecek grafikleri belirleyerek başarılı alım işlemleri, düşecek grafikleri belirleyebileceksiniz.

Öğrenmeye Hazır Mısın?

Güçlü kadromuz, bilgi ve deneyimlerimiz ile hazırlanan sertifika programlarıyla iş dünyasında hep bir adım önde ol!Formu Doldurun, Sizi Arayalım