Instructor
Hakan Aksungar

Hakan Aksungar, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Matematik Mühendisi olarak mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde – Master of Business Management (MBA) eğitimini tamamladı.

Yapı Kredi Teknoloji A.Ş.’de, yazılım geliştirme uzmanı olarak çalışmaya başladı. Daha sonra Yerel İletişim Ağları (LAN Yönetimi) bölümünün yönetmenliğini üstlendi. YKB Yerel İletişim Ağları (LAN) ve elektronik haberleşme ortamlarının kurulması ve yaygınlaştırma projelerini gerçekleştirdi.

Türkiye de ilk kez, Lotus Notes elektronik haberleşme ve iş akış sistemlerinin kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yönetti.

SuperOnline kuruluşunda görev aldı.

1997 yılında YK Bankacılık Üssü, ATM, Ethernet ve Token-ring  alt-yapı teknolojilerinden oluşan, o dönemde Türkiye'nin ilk yüksek kapasiteli yerel iletişim ağı’nın kuruluş projesini yönetti. YKB operasyonlarını Gebze Şekerpınar Bankacılık Üssü' ne taşınma projesini yönetti. Proje kapsamında, YKB Genel Müdürlük binasında çalışmakta olan 3000 kişinin, YK Bankacılık Üssü’ne taşınma projesini tamamladı. 2005 yılında, YKB şubelerinin web tabanlı yeni teknoloji (IS/IT) dönüşüm programını yönetti.

1999 yılında, Project Management Institute (PMI)-Project Management Professional (PMP) ünvanını aldı. Finans Sektöründe, Teknoloji alanında yazılım geliştirme projeleri deneyimine sahiptir.

2010 yılında kendi şirketi, Fonksiyon Bilgi Teknolojileri Eğitim ve Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti.’ni kurdu. BT Yönetişimi, Proje Yönetimi, İş Analizi, Yazılımda Test, Süreç Yönetimi ve Stratejik Yönetim alanlarında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

2012-2015 yılları arasında Yıldız Üniversitesi, Proje Yönetim Sertifika Programı ve Ayrıca İş Analizi, Modelleme Teknikleri ve Test Yönetimi Sertifika Programlarını koordinatörlüğünü yaptı.

2014 Yılında International Scrum Institute’den Agile & Scrum alanında ScrumMaster, Product Owner, Agile Coach sertifikalarını aldı. 2012 yılından beri Agile & Scrum eğitimleri vermekte ve Üretim ve Finans sektöründe Agile Takım Koçluğu / Danışmanlığı yapmaktadır.  

Sabancı Üniversitesinde, 2017 yılından beri Siber Güvenlik ve Veri Analitiği ve Büyük Veri Yüksek Lisans Programında, Agile ve Proje Yönetim Dersleri vermektedir.

İTÜ ve Marmara Üniversitesi Mezunlar Dernek’lerinin üyesi olup, her iki üniversitede okuyan öğrencilere Mentorlük yapmaktadır.

Öğrenmeye Hazır Mısın?

Güçlü kadromuz, bilgi ve deneyimlerimiz ile hazırlanan sertifika programlarıyla iş dünyasında hep bir adım önde ol!Formu Doldurun, Sizi Arayalım